w imieniu Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Fides et Ratio zapraszam na sesję naukową organizowaną – kolejny raz – przez nasze Towarzystwo w ramach krakowskich akademickich DNI JANA PAWŁA II 2022.


Sesja: „Polska a Ukraina – inspiracje płynące z przesłania Jana Pawła II”
odbędzie się w dniu 7 listopada 2022 w godz. od 17tej do 20tej, w Krakowie, w Auli Bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 5 (wejście od Plant).
Program sesji:
Dr hab. prof. UP Lesława Korenowska: Polska i Ukraina 2022
Ks. dr hab. Andrzej Dobrzyński, dyrektor Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie: Moralne aspekty pojednania
Dr hab. prof. AWL we Wrocławiu Teresa Grabińska: Dialog- porozumienie- pojednanie u Jana Pawła II
Dr Michał Lubicz Miszewski, AWL we Wrocławiu: Działania na rzecz pojednania polsko-ukraińskiego w wybranych projektach edukacyjnych
Dyskusja
Prowadzenie sesji: Dr Agnieszka Hennel-Brzozowska, UP


Dodam dla przypomnienia, iż inicjatorem corocznych DNI JANA PAWŁA II jest od siedemnastu lat Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, zaś nasze Towarzystwo jest jedną z kilku instytucji również włączonych w ich organizację, m.in. poprzez coroczną własną krótką sesję naukową.
Tegoroczne hasło DNI JANA PAWŁA II 2022 brzmi: „GDZIE JESTEŚ ŹRÓDŁO? POLSKA – UKRAINA – EUROPA”. Jesteście Państwo gorąco zaproszeni do udziału we wszystkich wydarzeniach, a ich program znajdziecie na stronie internetowej DNI:
PROGRAM / DNI JANA PAWŁA II (upjp2.edu.pl)


I dodam jeszcze jedno: z powodu Covidu i z powodu innych utrudnień nie widzieliśmy się „na żywo” bardzo dawno, od lutego 2020. Oby okazją do spotkania Członków Towarzystwa była sesja, na którą teraz jako Zarząd zapraszamy. Prosimy także wszystkich Państwa o upowszechnianie.