Już w zeszłym roku naszym życzeniom świątecznym towarzyszył odnośnik do filmu związanego z rozejmem Bożonarodzeniowym w 1914 roku (https://iris.edu.pl/w-imieniu-naszego-stowarzyszenia-skladamy-panstwu-zyczenia-wesolych-swiat-bozego-narodzenia-oraz-wszelkiej-pomyslnosci-w-nowym-roku/). Teraz kolejny film nawiązujący do tego wydarzenia, tym razem w wykonaniu zespołu Sabaton. Chrześcijaństwo jest odsądzane od czci i wiary, oskarżane o różne, prawdziwe i nieprawdziwe, winy. Warto pokazywać przykłady, że pochodząca z Chrześcijaństwa miłość nieprzyjaciół potrafiła i potrafi nadal pokonywać nienawiść, zemstę i przemoc. Ten film dotyczy bardziej zjawisk społecznych.

Natomiast kolejny film jest wyraźnie bardziej osobisty, dotyczy konkretnej osoby – Lindsay Stirling i niesie proste, bożonarodzeniowe przesłanie – Bóg po to przychodzi na świat, aby pokazać, że każdy z nas, nawet ten wydawałoby się najgorszy (także w swoich oczach), jest godny jego miłości.

Składamy życzenia pogodnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech będzie czasem rozwoju i wspólnego pokonywania trudności 
Stowarzyszenie IRIS