Chodzi o przyrost liczby nastolatek, które deklarują odczucia transseksualne w okresie dojrzewania. Pisaliśmy już o tym na tej stronie, a dr Łukasz Cichocki wskazał na wykład Abigail Shrier, której książka ukazała się właśnie w języku polskim i czeka na nasze omówienie. Na razie tylko sugerowane linki, które z tej książki pochodzą.

Pozostańmy w naszym kraju zacofani, nie musimy dopędzić USA liczbą nastolatek deklarujących transseksualizm. Skorzystajmy z tego, że inni nas wyprzedzają i nie powtarzajmy tych samych błędów. Chciałbym zasygnalizować instytucje i miejsca, gdzie się o tych błędach pisze, niestety tylko w języku angielskim. Ale dobre i to, warto śledzić, warto się zapoznawać, warto przewidywać

The Kelsey Coalition

Jest to instytucja zwalczająca rozpowszechnianie się ideologii transpłciowej, nazwana tak na cześć dr Frances Oldham Kelsey, która zapobiegła zgodzie FDA na wprowadzenie do leczenia talidomidu, a więc zapobiegła urodzeniu wielu dzieci bez kończyn. Koalicję Kelsey założyła Katherine Cave, matka nastolatki domagającej się zmiany płci, chcąc zapobiec tranzycji młodocianej dziewczyny. Na stronie internetowej Koalicji Kelsey dostępna jest broszura informacyjna dla rodziców dziewcząt z podobnym problemem. Wielu polskich rodziców czyta w końcu po angielsku.

Transgender Trend

Założycielką tej brytyjskiej organizacji jest Stephanie Davies-Arai. Tu również obok szeregu związanych z problemem informacji umieszczonych na stronie można ściągnąć darmową broszurę pt. The Tavistock’s Experimentation with Puberty Blockers. Warto korzystać z już uzyskanej wiedzy.

4thWaveNow

To amerykańskie stowarzyszenie osób, które kwestionują medykalizację młodzieży problematycznej genderowo, zamieszcza na swojej stronie mnóstwo informacji związanych z tematem. Możemy tam przeczytać np. o tym, że jeden z holenderskich pionierów stosowania blokerów dojrzewania ostrzega przed ślepym naśladowaniem tej metody… Dlaczego?

Warto, by polscy psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci mogli sięgnąć do tych stron i czytać, co piszą nasi koledzy. Czasem trzeba być zacofanym, ale rozumieć z jakiego powodu.

Zobacz też:
https://iris.edu.pl/minirecenzja-abigail-shrier-nieodwracalna-krzywda-tragiczne-losy-nastolatek-ktore-zmienily-plec-dystrybucja-aa-krakow-2023/